O nas

Zakład Pogrzebowy Wadowice - Korona Józef Dąbrowski

          Jak trudno wyobrazić sobie ból, pustkę i rozpacz gdy nie ma już tej kochanej, najważniejszej w naszym , życiu osoby? Niemoc, bezradność wylewające się z każdego skrawka otaczającej nasz rzeczywistości. Dom już nigdy nie jest tym samym domem, a niebo na zawsze straciło swój naturalny błękit. Wyrywające się z piersi serce gna w rozedrgana pustkę i wyrzuca z siebie pytanie: dlaczego?

          Chociaż śmierć to naturalny element życia, zdajemy sobie sprawę, że pustka pozostawiona przez kogoś, kto był dotychczas cały czas obok nas jest niezwykle ciężkim doświadczeniem, zmieniającym całą rzeczywistość. Jednocześnie jest to moment, w którym chcemy pożegnać ważną dla nas osobę z należytym szacunkiem a także podziękować jej za każdą chwilę swojego życia, którą nam poświęciła zapewniając jej godną ceremonię ostatniego pożegnania. W czasie żałoby w obliczu smutku i stresu jakie nas ogarnia trudno jest pozbierać myśli i skupić się na organizacji pochówku, dlatego stojąc w obliczu takiego wyzwania staramy się zapewnić wszelka pomoc w pogrążonej w smutku i bólu rodzinie aby mogła w spokoju przejść ten trudny dla nich okres i skupić się na pożegnaniu osoby bliskiej im sercu.

          Naszym największym celem jest przede wszystkim zorganizowanie pogrzebu zmarłego, a głównie wsparcie jego bliskich, którym tak trudno pogodzić się ze stratą. W naszej misji kierujemy się zasadami, że najważniejszy jest człowiek dlatego każde nasze działanie realizujemy profesjonalnie, uczciwie oraz z poszanowaniem pamięci o zmarłych, a także że każda śmierć jest osobną tragedią, która kiedyś dotknie także każdego z nas dlatego unikamy popadania w rutynę i dokładamy wszelkich starań aby spełnić wszystkie wymagania stawiane przez naszych klientów.

           Wiara czy przekonania osoby zmarłej decydują o przebiegu ceremonii pochówku, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizujemy pogrzeby nie tylko wiary katolickiej , ale także innych wyznań oraz ceremonie świeckie prowadzone przez profesjonalnego Mistrza ceremonii. Wysoka kultura osobista, wyczucie i takt to cechy naszych pracowników, dzięki którym świadczymy nasze usługi w sposób profesjonalny. Na mocy zdobytego 40-letniego doświadczenia świadczone przez nas usługi mają najwyższą jakość i spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

        Organizujemy pogrzeby na terenie Wadowic , jak również w okolicznych miejscowościach takich jak Tomice, Witanowice, Woźniki, Graboszyce, Ryczów, Tłuczań, Marcyporęba, Brzeźnica, Spytkowice, Frydrychowice, Gierałtowice, Stanisław Dolny, Stanisław Górny, Klecza Dolna, Klecza Górna, Sułkowice, Andrychów, Rzyki, Bolęcina czy Zator. Prowadzimy także transport zwłok na terenie całego kraju.

Zapewniamy Państwu całodobową obsługę przez siedem dni w tygodniu o każdej porze dnia czy nocy, a także w święta. W każdej chwili jesteśmy gotowi pomóc naszym klientom w przeżyciu tych trudnych chwil jaką jest rozłąka z osobą nam najbliższą sercu.Oferujemy:

- Duży wybór najwyższej jakości trumien własnej produkcji, urn, a także tabliczek pogrzebowych,
- Profesjonalną organizację pochówków wszystkich wyznań, jak również ceremonii świeckich,
- Kremację osób zmarłych,
- Całodobowy transport osób zmarłych z miejsca zgonu takich jak mieszkanie, dom, szpital, dom pomocy społecznej czy też hospicjum od razu po kontakcie telefonicznym 601081224 lub 338737192,
- Przygotowanie osób zmarłych do pochowku,
- Pomoc w wypełnieniu wszelkich formalności w urzędach, prosektoriach, a także cmentarzach,
- Organizację kwiatów, wieńców i wiązanek, bukietów i kwiatów ciętych współpracując z jedną z najlepszych kwieciarni w okolicy,
- Godne pożegnanie osoby zmarłej w Kaplicy Pogrzebowej
- Oprawę muzyczną pogrzebu – trąbka,
- Transport dla uczestników pogrzebu – autokar lub bus,
- Przenośną chłodnię,
- Usługi bezgotówkowe – możliwość skorzystania z bezgotówkowego rozliczenia w ramach zasiłków pogrzebowych z ZUS, KRUS i WBE wraz z wypłatą różnicy w naszym biurze.
Jak wiadomo, utrata bliskiej osoby w wyniku śmierci, to dla każdego jedna z najbardziej bolesnych chwil w życiu. Oprócz tego, że cierpimy po stracie, to musimy mieć na względzie również konieczność wyprawienia pogrzebu oraz stypy, co dla wielu osób jest podwójnie trudne. W związku z powyższym ważnym jest, aby zakład pogrzebowy Wadowice, w którym będziemy kupować trumnę lub urnę, a także ten który będzie przechowywał ciało bliskiej nam osoby w kostnicy, był jak najbardziej profesjonalny i aby spełnił się w swojej roli perfekcyjnie. Chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiednie przygotowanie naszego zmarłego bliskiego, czyli ubranie go, umalowanie i przywiezienie na pogrzeb Wadowice odpowiednio wcześniej, abyśmy mogli jeszcze w ciszy na spokojnie pożegnać się z kimś kogo już nigdy więcej nie zobaczymy i z kim nigdy więcej nie porozmawiamy. Ponadto zakład pogrzebowy jest również odpowiedzialny za to, aby po mszy pożegnalnej, zanieść trumnę na cmentarz z należytym szacunkiem i złożyć ją do grobu.

Na końcu drogi, każdego z nas czeka odejście z tego świata. Zgodnie z religią, oddając szacunek osobie zmarłej odprawiamy jej należyty pogrzeb. Zakład pogrzebowy Wadowice oferuje pełen profesjonalizm przed, w trakcie i po pogrzebie. Odciążamy rodzinę pogrążoną w żałobie od przykrych obowiązków. Zajmujemy się odpowiednim przygotowaniem zmarłego do spoczynku w tradycyjnej trumnie. Oferujemy też na życzenie kremację.
Nasz orszak zajmuje się obsługą całego pogrzebu od przywiezienia zmarłego z kostnicy przez pomoc w trakcie mszy świętej, aż do pochówku na cmentarzu.
Pogrzeb Wadowice to pełen profesjonalizm i najniższe ceny.
Zdajemy sobie sprawę, jak ciężkim przeżyciem jest dla najbliższych pożegnanie ukochanej osoby, dlatego gwarantujemy, że nie odczują państwo od nas żadnego zobojętnienia ze względu na to, że często mamy styczność z takimi uroczystościami w pracy. Za każdym razem z takim samym bólem w sercu współczujemy osobom najbliższym i dbamy o to, aby byli jak najbardziej zadowoleni z naszych usług.