Oprawa pogrzebu

Zakład pogrzebowy Wadowice zapewnia naszym klientom kompleksowe usługi, dzięki którym ostatnie pożegnanie bliskich odbędzie się z największą starannością i na najwyższym poziomie.
Zapewniamy:
- Tabliczki na trumnę, urnę, grób oraz krzyż,
- Oprawę muzyczną ceremonii pogrzebowej,
- Transport dla uczestników pogrzebu,
- Usługi Mistrza Ceremonii w przypadku ceremonii świeckiej,
- Florystykę pogrzebową – wieńce, wiązanki, bukiety, kwiaty cięte.

Kremacje

Kremacja to proces spopielenia ciała osoby zmarłej w specjalnym piecu krematoryjnym. Ciało osoby zmarłej jest umieszczane w specjalnej trumnie bez lakieru i zdobień a następnie umieszczane w piecu. Po zakończeniu spalania ciała prochy chowane są w ozdobnej urnie. Taka forma pochówku jest higieniczna, a jednocześnie zajmuje znacznie mniej miejsca niż trumna. Ceremonia pochówku z kremacją zwykle składa się z dwóch etapów:

  1. Pożegnanie z osobą zmarłą w kaplicy, po czym następuje spopielenie ciała zmarłego,
  2. 2. Uroczysty pochówek urny z prochami zmarłego.

Ceremonia pogrzebowa z kremacją prowadzona jest przez księdza, a w przypadku pochówków świeckich przez Mistrza Ceremonii. W razie podjęcia decyzji o chęci pożegnania zmarłego w takiej formie konieczne dostarczenie jest aktu zgonu osoby zmarłej oraz wyrażenie pisemnej zgody na spopielenie ciała zmarłego.

Wieńce i wiązanki

Bukiety kwiatów są z nami w ważnych chwilach naszego życia, niestety towarzyszą nam również w chwilach tych trudnych – chwilach odejścia nam bliskiej osoby. Oferowane przez nas kompozycje wieńców i wiązanek przygotowywane są w najlepszej kwieciarni w okolicy, wykonywane są z należytą starannością i stanowią elegancki dodatek do oprawy pogrzebowej. Wieńce wykonywane są z kompozycji kwiatów wybranej przez klienta. Nasza firma oferuje pomoc w doborze kwiatów oraz napisów na szarfie. Oprócz wieńców i wiązanek zapewniamy dekorację urn, a także proponujemy kwiaty cięte.

Klepsydry

Klepsydra jest informacją o śmierci bliskiej osoby podana do publicznej wiadomości W klepsydrze zamieszczamy informacje o zmarłym, czasie i miejscu ceremonii pogrzebowej. Służymy pomocą rozwieszenia klepsydr miejscach publicznych do tego wyznaczonych -ściany domu zmarłego, tablice ogłoszeniowe, przedsionki świątyń, miejsca, gdzie zmarły często przebywał jako osoba znana.

Oprawa muzyczna

Ważniejszym cynnikiem pomagającym przejść przez ten trudny moment jest profesjonalna oprawa muzyczna. Nasz zakład pogrzebowy zapewnia uroczystą oprawę ceremonii pogrzebowej wykonywanej przez profesjonalnego muzyka

Transport

Zakład Pogrzebowy Korona posiada specjalistyczne autokarawany – Mercedesy Vito, Volvo - dzięki czemu możemy zaoferować Państwu transport osoby zmarłej ...